Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 20 46
2 FL 20 35
3 KU 20 32
4 LA 20 30
5 KA 20 29
6 PA 20 28
7 LU 20 27
8 VL 20 21
9 TE 20 17
10 LU 20 10

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot3753
mod_vvisit_counterDje7988
mod_vvisit_counterKete jave42231
mod_vvisit_counterTe gjitha6579989

Analizë tek Vllaznia, drejtuesit duan qetësi nga skuadra

Shtyp pdf

Pasditen e sotme është zhvilluar analiza e ndeshjes së fundit, asaj me Kamzën. Në këtë analizë, përveç stafit teknik dhe futbollistëve si dhe dy drejtuesve të klubit, administratorit Gjyrezi dhe drejtorit sportiv Zeka, ka marrë pjesë edhe kryebashkiakja Ademi.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia humbet 0-1 në Kamëz. Vendos një episod në fund

Shtyp pdf

Java e gjashtë e kampionatit nuk ka dhuruar një rezultat pozitiv për Vllazninë. Ajo është mundur nga Kamza me rezultatin 0-1. Goli i Imerit, në 87-të ka vendosur fatin e këtij takimi. Ndonëse në pjesën e parë kuqeblutë luajtën disi më mirë dhe madje goditën edhe traversën me anë të Bardullës.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Hoxha e Neziri ftesë publike. Ejani të mbështesim Vllazninë U-19!

Shtyp pdf

Të mërkurën në orën 18.00 në stadiumin “Loro Boriçi” do të zhvillohet ndeshja e shumëpritur e vlefshme për Ligën e Kampioneve të Europës për të rinjtë në mes Vllaznia U-19 dhe moldavëve të Zimbrus. Drejtuesit e Akademisë Vllaznisë, Qashif Hoxha dhe Alban Neziri, kanë dalë sot në një konferencë për shtyp ku I kanë bërë thirrje shkodranëve për të qenë të pranishëm në këtë ndeshje të rëndësishme për më tepër që edhe hyrja e tifozëve në stadium do të jetë pa bileta.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Bardulla: Kamza e vështirë por ne jemi Vllaznia, duhet të fitojmë

Shtyp pdf

Në kampin shkodran ka optimizëm se lojërat e mira të zhvilluara deri më tani, do të konkretizohen edhe me marrjen e rezultateve të duhura. Madje duke filluar që nesër në ndeshjen ndaj Kamzës ku fitorja duket detyrim.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia ndalet me një barazim 1-1 ndaj Flamurtarit

Shtyp pdf

Kuqeblutë nuk arrijnë të marrin fitoren as në ndeshjen e dytë të këtij kampionati të luajtur në Shkodër. Në përballjen ndaj Flamurtarit, është fiksuar rezultati 1-1 në fund të 90 minutave. Ka qenë një ndeshje e kontrolluar përgjithësisht nga shkodranët që e nisën mirë atë por në minutën e 17-të, pas një gabimi në vendosje të mbrojtjes, Bushiç do të kalonte në avantazh vlonjatët.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Gilman Lika: Vllaznia ka vetëm një objektiv me Flamurtarin, fitoren

Shtyp pdf

Nesër, në Shkodër në kuadrin e javës së pestë të kategorisë Superiore do të luhet ndeshja Vllaznia- Flamurtari. Një përballje e rëndësishme për të dy skuadra por në veçanti për atë shkodrane ngaqë luan në fushën e vet dhe deri më tani ka shfaqur jo pak oshilacione në ecurinë e saj.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Dy futbollistë të Akademisë Vllaznia në Kombëtaren U-17

Shtyp pdf

Lajme të mira për Akademinë Vllaznia. Dy futbollistë të saj do të grumbullohen në Kombëtaren U-17 nga trajneri Mustedanagiç për ndeshjet e rradhës zyrtare. Bëhet jalë për Egzon Shimën dhe Samuel Asllanin. Ditën e nesërme ato do të jenë në grumbullim në Durrës për ndeshjen zyrtare që ky ekip do të luajë gjatë këtyre ditëve.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Nesër dalin në shitje biletat e ndeshjes Vllaznia- Flamurtari

Shtyp pdf

KF Vllaznia sh.a bën të ditur se duke filluar nga dita e nesërme (e mërkurë) do të dalin në shitje biletat e ndeshjes Vllaznia- Flamurtari që do të luhet ditën e enjte në ora 14.00 në stadiumin "Loro Boriçi". Gjithashtu ju bëjmë me dije se çmimet e biletave edhe për këtë ndeshje do të jenë shumë të favorshme për tifozët tanë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Akademia Vllaznia, një fitore dhe një barazim ndaj ekipeve të Internacionalit

Shtyp pdf

Ditën e sotme janë zhvilluar dy ndeshjet e prapambetura të javës së parë të kampionateve kombëtare të moshave, ato në mes ekipeve të Akademisë Vllaznia me ato të Internacionalit. Takimet janë luajtur në Pezë- Helmes të Tiranës dhe ekipi shkodran i 19 vjeçarëve ka arritur të fitojë 3-0 ndërsa ai i 17 vjeçarëve nuk ka shkuar më larg sesa barazimi 0-0.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al