mod_vvisit_counterDje4676
mod_vvisit_counterKete jave11660
mod_vvisit_counterTe gjitha5610794

Vllaznia U-19 zhvillon stërvitjen në Moldavi. Gati për ndeshje

Kampionët 19 vjeçarë të Shqipërisë, ato të Vllaznisë janë gati për ndeshjen e parë të "Uefa Youth League", teksa pasditen e së martës do të ndeshen në Chisinau me ekipin vendas FC Zimbru.

Me shumë...

Vllaznia barazim 0-0 në Gjirokastër ndaj Luftëtarit

Kuqeblutë rikthehen tek rezultatet pozitive por në Gjirokastër pasditen e sotme nuk ia kanë dalë të fitojnë dot dhe për këtë arsye i janë gëzuar barazimit pa gola ndaj Luftëtarit. Vllaznia iu afrua golit në pjesën e parë kur Pjeshka pas një harkimi në zonë nga Lika goditi tranversën.

Me shumë...

Vllaznia U-19 niset drejt Moldavisë. Kryebashkiakja i uron suksese

Gjatë kësaj së shtune është bërë prezantimi zyrtar I ekipit U-19 I Vllaznisë para nisjes drejtë Moldavisë, ku do të luaj përballë kampionëve të ketij vendi për këtë grupmoshë, ndeshje kjo e vlefshme për turin e parë të  “Champions Youth League”. Gjatë prezantimit  të ekipit, e pranishme ishte dhe Kryebashkiakja Voltana Ademi, e cila në fjalet e saj u mundua të motivojë këta djem të talenmtuar duke ju garantuar mbështetjen e gjithë klubit.

Me shumë...

ANTONIO MARKU: VLLAZNIA DO TENTOJË FITOREN NË GJIROKASTËR

Vllaznia do të mundohet të lërë pas humbjen me Teutën dhe në takimin e së shtunës ndaj Luftëtarit do të kërkojë të marrë fitoren. Kështu ka deklaruar në konferencën e shtypit të kësaj pragndeshje mbrojtësi i saj Antonio Marku.

Me shumë...

Reagim i Klubit të Futbollit Vllaznia

Në lidhje me disa shkrime të sotme në rrjetet sociale apo dhe në portale të ndryshme, të cilat në mënyrë të pakuptimtë flasin për një “Skandal tek Akademia Vllaznia”, jemi të detyruar të reagojmë për të mbrojtur veten dhe imazhin e klubit tonë.

Me shumë...

Analiza, skuadra premton kthesën që në ndeshjen me Luftëtarin

Pasditen e sotme, para nisjes së stërvitjes dhe përgatitjeve për ndeshjen e rradhës, atë me Luftëtarin, është zhvilluar analiza e ndeshjes së fundit, asaj të humbur me Teutën. Në këtë analizë përveç futbollistëve dhe stafit teknik, kanë marrë pjesë edhe administratori Gjyrezi dhe drejtori sportiv Zeka. Fillimisht, para skuadrës ka folur trajneri Cungu që është ndalur tek ana teknike dhe dobësitë e shfaqura nga futbollistët në atë 90 minutësh.

Me shumë...

Vllaznia mundet 0-1 nga Teuta me një lojë që nuk ngjitet në lartësinë e duhur

Ndeshja e parë e Vllaznisë në "Loro Boriçi" për kampionatin e ri ka rezultuar e pafat për kuqeblutë. Përballë mbi 5 mijë tifozëve të pranishëm në stadium, kuqeblutë janë mundur 0-1 nga Teuta në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të kampionatit. Një 90 minutësh që nuk është ngjitur në lartësinë e duhur për skuadrën tonë dhe pikërisht prej kësaj ka përfituar kundërshtari i cili me golin e shënuar nga Çyrbja ka arritur të marrë tre pikët në këtë takim.

Me shumë...

Gilman Lika ftesë tifozëve. Me ju pranë, Vllaznia më e fortë

Entuziasëm por edhe përqendrim tek Vllaznia në pragndeshjen me Teutën. Kapiteni i saj Gilman Lika, në konferencën e shtypit gjatë ditës së sotme e ka vlerësuar maksimalisht kundërshtarin por nga ana tjetër sipas tij, kuqeblutë mund ta kalojnë atë. "Ndeshja me Teutën është e vështirë por mendoj se nuk ka asnjë ndeshje të lehtë në këtë kampionat.

Me shumë...

Nesër nis shitja e biletave të ndeshjes Vllaznia- Teuta

KF Vllaznia bën të ditur se duke filluar nga dita e nesërme (e premte) do të nisë shitja e biletave të ndeshjes Vllaznisë- Teuta që siç dihet do të luhet të dielën në orën 19.00 në stadiumin "Loro Boriçi". Sportelet pranë stadiumit do të jenë të hapura të premten nga ora 10.00 deri në 13.00 dhe nga ora 15.00 deri në 20.00.