Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 2 6
2 DI 2 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot1341
mod_vvisit_counterDje10793
mod_vvisit_counterKete jave36884
mod_vvisit_counterTe gjitha8377144

Vllaznia rikthehet tek fitorja. Triumfon 2-0 në Lushnjë

Shtyp pdf

Vllaznia me ne fund rikthehet tek fitorja. Ajo ka fituar pasditen e sotme ne Lushnje ndaj skuadres vendase me rezultatin 2-0. Protagonisti kryesor i ketij suksesi ka qene sulmuesi Xhevahir Sukaj qe ka shenuar nje dygolesh.Nese ne pjesen e pare pavaresisht dominimit ne fushe, kuqeblute nuk kane arritur dot te shenojne.

Krejt ndryshe ne te dyten. Protagonist do te ishte sulmuesi Sukaj. Ne '64 ai ka marre nje top te bukur nga Lika, ka gjuajtur sakte me te djathten duke derguar topin ne rrjete.10 minuta me vone, do ishte Sukaj qe do te fitonte te drejten e nje 11-metershi te cilen po vete ai do ta ktheje ne gol.Ne minutat e mbetura nuk do kete me asnje rast dhe perfundimisht 2-0 per Vllaznine qe rikthehet kesisoj tek fitorja.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al